Pazar Potansiyelinin Tespiti

validation of markets in turkey

Pazar araştırması

Yeni bir pazarı analiz etmenin, dinamiklerini anlamanın ve pazardaki fırsatları belirlemenin en iyi yolu, proje aşamasındayken piyasanın detaylı bir araştırmasını yapmaktır.

Her ülke gibi Türkiye’nin de kendine özgü kültürü ve gelenekleri olduğundan, Türkiye pazarını daha iyi anlayabilmeniz için Pazar araştırması hizmetimizden faydalanmanızı öneriyoruz. Pazardaki fırsatları belirlemek için bu araştırma esnasında pazarın durumu rakamsal verilerle tespit ediyoruz ve araştırmamızı potansiyel iş ortaklarının/müşterilerin de listelendiği bir rapor şeklinde sunuyoruz. Bu aşamada belirlenen potansiyel müşterilerle sizin adınıza iletişime geçerek ürün/hizmetlerinize olan ilgilerini de tespit edilerek Pazar araştırması raporumuza dahil ediyoruz.

Şirket Güvenilirlik Araştırması

Etkin analiz becerilerine sahip, farklı kültürleri yakından tanıyan, Fransızca ve İngilizce’ye hâkim ekibimiz sayesinde, Türkiye’deki iş bağlantılarınızın güvenilirliklerinin ve finansal istikrarlarının kontrol ve teyit edilmesi sürecinde size yardımcı oluyoruz. Araştırma sonrasında, görüşülen tüm şirketler hakkında, ERAI Türkiye’nin görüşleri de dahil olmak üzere gerekli bilgileri ve araştırılan şirketlerin finansal durumlarını içeren ayrıntılı bir rapor sunuyoruz. Tüm bu süreç sonunda şirketinizin Türkiye pazarındaki potansiyelini kolaylıkla değerlendirebilir ve gerekli adımları atabilirsiniz.

Finansal Rapor

Her şirket, bir iş birliğine başlamadan önce potansiyel iş ortaklarının mali durumunu öğrenmek ister. Detaylı finansal rapor hizmetimiz sayesinde potansiyel iş ortaklarınızla ilgili aklınızda soru işareti kalmaz. ERAI Türkiye ekibi titizlikle raporu hazırladıktan sonra, hedeflerinize risk almadan ulaşabilmeniz için hem gerekli yasal düzenlemeler hem de ilerleyen süreçler hakkında sizi bilgilendirir.

Roadshow/ Tanıtım Gezisi Organizasyonu

Ürün ve hizmetlerinizi Türkiye’nin farklı şehirlerinde sunmak için bir tanıtım turu düzenlemek ister misiniz? ERAI Türkiye, Roadshow olarak da adlandırılan tanıtım gezisi organizasyonunda uzmandır. Roadshow organizasyonu, ilgili tüm aktörleri bir seferde bir araya getirmenin en kolay yoludur:

  • distribütörler,
  • bayiler,
  • son kullanıcılar,
  • potansiyel müşteriler

Tek seferde ürünlerinizi/hizmetlerinizi bütün hedef kitlenize kolayca tanıtabilirsiniz. Türkiye’de düzenleyeceğiniz bir Roadshow organizasyonu, Türk iş ortaklarınızı eğitmeniz için de bir fırsat olabilir.

Roadshow organizasyonu hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Keşif Turu

ERAI Türkiye, pazarın potansiyelini ve olası iş ortaklarınızı belirledikten sonra, pazarı tanımanız için sizi bir keşif turuna çıkararak Türk kültürünü ve pazarın dinamiklerini size yerinde gösterir, bilgi ve tavsiyeler vererek sizi yönlendirir.

Ekibimiz uzun yıllardır bu alanda birçok yerli ve yabancı şirkete yardımcı olmuş ve böylece kültürlerarası iletişim konusunda tecrübe kazanmıştır. Keşif turunda size destek olmak, tavsiyelerde bulunmak ve rehberlik etmek için buradayız!